• Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Zespół Szkół Specjalnych w Augustowie

DZIŚ DZIEŃ DZIECKA!

Email Drukuj PDF

 

AUTORZY: UCZNIOWIE KLASY I-II GIMNAZJUM

gazetka!

Email Drukuj PDF

Dzień Mamy

Email Drukuj PDF

 

Poznajemy zawody naszych Rodziców

Email Drukuj PDF

Majowe Święto Pracy – najmłodsi uczniowie szkoły podstawowej rozpoczęli od poznania zawodów najbliższych im osób. Propozycję współorganizacji zajęć tematycznych przyjęli Rodzice z ogromnym entuzjazmem. Pojawiły się plany, dyskusje, rozmowy i rozmaite propozycje… jakby to przeprowadzić???

Na pierwszą linię frontu zaprosiliśmy panią Kasię – mamę Marysi, która jest logopedą. Pani Kasia uczestniczyła w przygotowanym wywiadzie, opowiadała nam o swojej pracy – której jest niewątpliwie pasjonatką. Przećwiczyła nas w zabawach oddechowych, artykulacyjnych, skojarzeniowych…  Dmuchaliśmy w zaczarowane kulki i barwne piórka, zjadaliśmy języczkiem proso, karmiliśmy głodnego króliczka.

Kolejnym gościem była pani Sylwia – mama Oli, która wykonuje najtrudniejsze zadanie świata – organizuje pracę domową. O swoich obowiązkach opowiadała nam demonstrując na zdjęciach liczne czynności dnia codziennego. Oczywiście musieliśmy włączyć się do prac domowych – „wypraliśmy” chusteczki, rozwiesiliśmy je na sznurku, rozpoznawaliśmy akcesoria pomocnicze w porządkowaniu, słuchaliśmy dźwięków elektrycznych sprzętów domowych.

Następnie zaprosiliśmy panią Emilkę – mamę Marty… i tu się zaczęły schodki… bo pani Emilka pracuje w bankowości. No cóż, nasze dzieci wkroczyły w świat dorosłych – poznały monety, banknoty oraz ich wartość, dowody osobiste, karty bankowe oraz podpisywały cyrograf na kredyt… no i wybrały się do klasowego sklepu na zakupy. Potem (po miesiącu – zgodnie z kartą kalendarza) nastąpiło malutkie rozczarowanie – i już wiemy, że jeżeli nie mamy pieniędzy na spłatę kredytu to pojawiają się kłopoty…

Zwieńczeniem spotkań z Rodzicami były zajęcia z panią Małgosią – mamą Oli, która pracuje w schronisku dla zwierząt „Sonieczkowo”.  Tradycyjne przeprowadziliśmy wywiad, dowiedzieliśmy się o sposobach prawidłowej opieki nad psami, poznaliśmy ich zwyczaje, naśladowaliśmy zwierzęce emocje i sposoby komunikacji. Największą atrakcją była mała niespodzianka – pani Małgosia przyniosła ze sobą…  dwa malutkie zajączki, których karmienie – było magicznym doświadczeniem.

Cel został osiągnięty – wszyscy uczniowie wiedzą, jaki zawód wykonują ich Rodzice i jak ważna jest ich praca. Zgodnie z grzecznościową zasadą - wszyscy Rodzice zostali obdarowani własnoręcznie przez ich dziecko wykonaną lurką z symbolem prac, które wykonują.

Serdecznie dziękujemy Rodzicom za pomoc w organizacji zajęć tematycznych!!!

Uczniowie i wychowawczyni klasy B. Augustynowicz

Duży sukces plastyczny uczniów klasy I-II Gimnazjum

Email Drukuj PDF

Uczniowie klasy I-II Gimnazjum wzięli udział w wojewódzkim konkursie plastycznym, którego przedmiotem było wykonanie plakatu na temat "Razem w Europie". Patronatem konkursu był Dyrektor SOSW im. W. Kikolskiego w Białymstoku oraz Stowarzyszenie Międzynarodowej i Mędzykulturowej Wymiany "ANAWOJ". Celem realizacji zadań konkursowych było, oprócz rozwijania aktywności twórczej i zainteresowań młodzieży, kształtowanie świadomości młodych ludzi jako obywateli Europy.

I miejsce w kategorii klas gimnazjalnych zajął Kacper Wojtulewicz, a wyróżnienie otrzymał Mateusz Judycki.

Prace zostały wykonane pod opieką pani Bożeny Łukaszewicz.

Gratulujemy!!!

KACPER WOJTULEWICZ                                                                               MATEUSZ JUDYCKI

 

INNE PRACE UCZNIÓW

MICHAŁ MILKIEWICZ

KARINA KARWOWSKA

KATARZYNA KUKLICZ

Strona 9 z 94