• Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Zespół Szkół Specjalnych w Augustowie

„Drzewko przyjaźni…”

Email Drukuj PDF

Dnia 27.04.2017r. cała społeczność szkoły podstawowej uczestniczyła w spotkaniu integracyjnym z młodzieżą Zespołu Szkół Społecznych STO w Augustowie. Inicjatorem dwuletnich  spotkań jest pani Joanna Denert, która wraz ze swoimi uzdolnionymi uczniami grupy „Uskrzydleni” cyklicznie organizuje nam chwile pełne emocji, wzruszeń, kontaktów i relacji koleżeńskich z młodzieżą szkolną.

Każde spotkanie organizowane jest pod hasłem przewodnim – tym razem było to Drzewko przyjaźni…”. Od pierwszych chwil zostaliśmy włączeni do zadań aktywizujących ( malowanie, lepienie, klejenie, wycinanie, konstruowanie…) w efekcie których powstały pamiątkowe drzewka symbolizujące pozytywne uczucia wobec osób, które znamy i kochamy.

Podczas wspólnych zajęć wykorzystywaliśmy różnorodne  materiały i pomoce dydaktyczne, które rozbudzały nasza kreatywność i zaangażowanie twórcze. Wszystkie niespodzianki i podarunki uczniowie otrzymali dzięki darczyńcom Fundacji PKO Banku Polskiego.

 

Serdecznie dziękujemy Wolontariuszom oraz Sponsorowi.

ZAPRASZAMY!

Email Drukuj PDF

 

Czytamy, czytamy, czytamy..

Email Drukuj PDF

W ramach XIV edycji programu Tydzień Bibliotek, 11.05.2017r. zaprosiliśmy społeczność szkolną na lekcję otwartą do Miejskiej Biblioteki Publicznej w naszym mieście. Celem naszym było podkreślenie roli biblioteki i czytania w poprawie jakości naszego życia, edukacji, poznanie zawodu bibliotekarza i zainteresowanie książką oraz poszerzenie kontaktów społecznych i kształtowanie umiejętności wychowawczych. Wspólnie uczyliśmy się i bawiliśmy się w gronie uczniów szkoły podstawowej, zespołów rewalidacyjno-wychowawczych i nauczania indywidualnego czytając „Lokomotywę” Juliana Tuwima. Różnorodność  przygotowanych  treści zajęć uaktywniła wszystkich uczestników zgodnie z ich możliwościami  i zainteresowaniami. Lekcja pozwoliła na aktywne obcowanie z książką i spotkanie koleżeńskie.

p. I.Bagińska, p. H.Szulewska

Dnia  24.04.2017r. odwiedziły nas uczennice Zespołu Szkół Samorządowych Nr 1, z  kl. VI F z wychowawczynią p. Elą Kierklo. Powodem spotkania było wzajemne poznanie się przy wspólnym czytaniu bajki „Kopciuszek” oraz zaprezentowanie jej w przygotowanej żartobliwej interpretacji „Kopciuszek na wesoło”. Występ kabaretu zgromadził całą społeczność naszej szkoły.

Spotkanie było dobrą okazją do poznania nowych osób, kontaktu z kulturą i czasem utrwalania poprawnych zachowań społecznych.

p. H. Szulewska

LAUREACI KONKURSU PLASTYCZNO - LITERACKIEGO

Email Drukuj PDF

Uczniowie Gimnazjum nr 5 Specjalnego odnieśli sukcesy w Konkursie plastyczno - literackim skierowanym do szkół z terenu

województwa podlaskiego, których Patronem jest Św. Jan Paweł II.

Celem konkursu była integracja uczniów i nauczycieli wokół przesłania płynącego  z nauczania Św. Jana Pawła II.

W części literackiej „List do patrona mojej szkoły - Św. Jana Pawła II”

II miejsce zajął uczeń Pani Urszuli Sieńkowskiej – Cioch – Sebastian Malinowski.

W części plastycznej „Św. Jan Paweł II w harmonii z przyrodą”

I  miejsce uzyskał uczeń klasy I – Mateusz Judycki,

a wyróżnienie - Kacper Wojtulewicz, którzy wykonali prace pod kierunkiem

Pani Bożeny Łukaszewicz.XIII ZJAZD PODLASKIEJ RODZINY SZKÓŁ IM. JANA PAWŁA II

Email Drukuj PDF

„Jeśli chcesz znaleźć źródło, musisz iść do góry, pod prąd..."

Jan Paweł II

 

11 maja 2017 roku w Zespole Szkół i Placówek Oświatowo - Wychowawczych w Surażu odbył się XIII Zjazd Podlaskiej Rodziny Szkół im. Jana Pawła II, w którym uczestniczyła delegacja naszej szkoły w osobach: dyrektor p. Roman Krzyżopolski, wicedyrektor p. Bożenna Łukaszewicz, poczet sztandarowy i opiekunowie.

Uroczystość rozpoczęła się Mszą Świętą pod przewodnictwem Jego Ekscelencji Arcybiskupa Edwarda Ozorowskiego w kościele p.w. Bożego Ciała w Surażu. Po mszy św. nastąpił przemarsz mażoretek, orkiestry dętej i 34 pocztów sztandarowych ulicami miasta do budynku szkoły. W murach szkoły uczestników zjazdu przywitała dyrektor szkoły. Zgromadzeni  obejrzeli interesującą i pouczającą część artystyczną w wykonaniu uczniów. Kolejnym punktem programu było wręczenie nagród laureatom konkursu plastyczno - literackiego. Z naszej szkoły nagrody otrzymali: Mateusz Judycki, Kacper Wojtulewicz i Sebastian Malinowski. Spotkanie zakończyło się występem mażoretek i pysznym poczęstunkiem.

p. Agnieszka Sobota, p. Joanna Bienasz


Strona 10 z 94