• Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Zespół Szkół Specjalnych w Augustowie

Laureaci konkursu plastycznego

Email Drukuj PDF

Dnia 29 marca 2012 roku odbyło się uroczyste wręczenie nagród uczestnikom konkursu plastycznego pt. „Bohaterowie i ich przygody w utworach Janusza Korczaka”. Jury w składzie: przewodnicząca -  pani dyrektor,  Bożenna Łukaszewicz, wicedyrektor - pani Beata Augustynowicz, pani Elżbieta Barwicka, pani Zofia Ciszewska i pani Monika Milanowska wytypowały laureatów konkursu. Oto oni:

 

Klasa I-II-III Szkoła Podstawowa nr 7

1 miejsce – Michał Milkiewicz

2 miejsce – Karina Karwowska

3 miejsce – Mateusz Stepka i Michał Kierkla

Klasa IV-V-VI Szkoła Podstawowa nr 7

1 miejsce – Sandra Przyłucka

2 miejsce – Mateusz Ruducha

3 miejsce – Aleksandra Rółkowska

Szkoła Przysposabiająca do Pracy

1 miejsce – Paulina Szczepińska

2 miejsce – Magdalena Wiśniewska

3 miejsce – Ewa Dawidejt

Wyróżnienia:

Agnieszka Baran, Wioleta Mordaszewska, Bogusława Grajewska, Marcin Miłowicki

Szczególne podziękowania kierujemy do pana Grzegorza Chełmińskiego, właściciela zakładu fotograficznego STUDIO XXI za przygotowanie upominków laureatom konkursu w postaci puzzli, kubków i breloków prezentujących ich prace i wizerunki. Konkurs zorganizowały i przygotowały panie: Zofia Ciszewska, Monika Obuchowska i Katarzyna Niedźwiecka.

p. Monika Obuchowska

Dzień Absolwenta

Email Drukuj PDF

27.03.2012 roku w naszej szkole odbyło się spotkanie uczniów Szkoły Przysposabiającej do Pracy z absolwentami. Było to bardzo ważne i ciekawe spotkanie, które przebiegało pod hasłem „Moja aktywność społeczna i zawodowa”.

Uczniowie Szkoły Przysposabiającej do Pracy spotkali się z absolwentami, którzy podzielili się swoją wiedzą i życiowym doświadczeniem nabytym po ukończeniu szkoły. Byliśmy ciekawi losów naszych starszych kolegów i koleżanek. Dzięki spotkaniu dowiedzieliśmy się, że nasi absolwenci podejmują pracę na otwartym rynku pracy, objęci są terapią w Warsztacie Terapii Zajęciowej w Augustowie oraz uczestniczą w zajęciach Środowiskowego Domu Samopomocy w Augustowie. Podczas dyskusji staraliśmy się odpowiedzieć na pytania: „Dlaczego warto uczestniczyć w terapii?” oraz „Dlaczego warto pracować?”. Odpowiedzi na postawione pytania stały się cennymi wskazówkami w podejmowaniu decyzji w podejmowaniu aktywności zawodowej przez osoby niepełnosprawne intelektualnie. Takie rozmowy okazały się być niezwykle istotne i mieć ogromne znaczenie dla kształtowania podstaw oraz budowania poczucia wartości wśród uczniów i gości. Spotkanie to stało się również okazją do poznania wytworów własnej pracy twórczej, zarówno absolwentów, jak i naszych uczniów, gdyż spotkaniu towarzyszyła wystawa prac plastycznych i rękodzielniczych. Dzięki zaangażowaniu w wypiek ciast w pracowni gospodarstwa domowego, nasi uczniowie mogli poczęstować koleżanki i kolegów własnymi słodkościami i herbatą.

p. Ewa Łoboda

p. Małgorzata Poźniakowska

Spotkanie warsztatowe z psychologiem

Email Drukuj PDF

Dnia 22 marca 2012r. odbyło się spotkanie warsztatowe uczniów klas gimnazjalnych i Szkoły Przysposabiającej do Pracy z panią psycholog Zofią Piłasiewicz. Celem zajęć było uświadomienie uczniom, po co istnieją zasady kulturalnego zachowania, gdzie i jakie z nich obowiązują, które zachowania są powszechnie uważane za niewłaściwe. Podczas spotkania uczniowie wskazywali zachowania wyrażające szacunek, podawali przykłady takiego zachowania. Podsumowaniem  tego ćwiczenia były zajęcia relaksacyjne „Gwiazda szacunku - kultura i szacunek tworzą mój dobry wizerunek”. Kolejnym ćwiczeniem była „Sztuka rozmowy”, podczas której młodzież wskazywała cechy kulturalnego i niekulturalnego rozmówcy. Atrakcyjnym i zarazem aktywizującym ćwiczeniem była nauka wyrażania pozytywnych komunikatów zwrotnych „Lubię Cię za …”, „Podoba mi się w Tobie…” . Spotkanie zakończyło się iskierką przyjaźni.

„Grzeczność nie jest nauką łatwą, gdyż zasady dobrego wychowania dotyczą wielu sfer życia, więc aby kulturalnie zachowywać się w różnych okolicznościach, trzeba znać bardzo dużo reguł. Ale sama znajomość zasad nie wystarczy, konieczna jest umiejętność ich stosowania. Wtedy dobre maniery nie krępują, a wprost przeciwnie – zapewniają swobodę i poczucie bezpieczeństwa oraz nienaganną opinię wśród innych ludzi”- niech ten cytat będzie podsumowaniem spotkania.

p. Zofia Ciszewska

"Wiosna, wiosna ach to Ty..."

Email Drukuj PDF

21 marca oficjalnie przywitaliśmy nową porę roku. Zorganizowane zostały wspólne zajęcia, na których zapoznaliśmy się z wiosennymi obrzędami, przypomnieliśmy jakie są pierwsze oznaki wiosny oraz rozwiązywaliśmy wspólnie zagadki. Podsumowaniem zajęć było wykonanie Marzanny. Wszyscy uczniowie chętnie zabrali się do pracy tworząc postać z gazet oraz ubierając ją w kolorowe materiały. Ze względu na pochmurną pogodę i niemożność wyjścia ze szkoły, nasza Marzanna nie została tradycyjnie spalona nad rzeką, lecz pozostała spalona w domowym piecu.

p. Agnieszka Burniewicz

Leśnik z pasją

Email Drukuj PDF

Dzisiaj mieliśmy przyjemność spotkać kolejną osobę z pasją. Naszym gościem był Pan Roman Rogoziński, leśnik zajmujący się edukacją oraz pasjonat uwieczniania przyrody na fotografiach. Prezentacja multimedialna złożona z niepowtarzalnych zdjęć, przedstawiających przyrodę Nadleśnictwa Suwałki - odmienność ukształtowania terenu, rosnących drzew, cieków wodnych oraz porastającej roślinności była dla nas nowym doświadczeniem. Dodatkowym atutem były bardzo ciekawe opowieści Pana Romana związane z jego pracą oraz „bezkrwawymi łowami” z aparatem fotograficznym. Miłą niespodzianką były pocztówki  oraz zakładki do książek wydane we współpracy z Fundacją „Cała Polska Czyta Dzieciom”. Dostaliśmy też 3 pudełka puzzli przedstawiających zwierzęta leśne.

p. Agnieszka Joanna Turowska

Strona 91 z 94